روش‌های آسان برای صحبت کردن درباره رابطه زناشویی

روش‌های آسان برای صحبت کردن درباره رابطه زناشویی

به دلایل مختلفی برای زوج‌ها سخت است درباره خواسته‌های خودشان درباره رابطه زناشویی‌شان باهم صحبت کنند.
اما برای این کار روش‌های آسانی وجود دارد.

یکی از این روش‌ها کتاب‌هایی را درباره رابطه زناشویی باهم بخوانند و سپس در مورد آن صحبت و بحث کنند.
نکته‌ای که این روش را تا حدی آسان می کندو باعث می‌شود همسرتان در هنگام صحبت کردن درباره رابطه زناشویی احساس نکند سرزنش شده یا موردانتقاد قرارگرفته است این است که هر وقت در گفت‌وگوهایتان چیزهای مفید و خوبی از او شنیدید با واکنش‌هایی مثل تأکید ضمنی با “حرکات سر” و یا گفتن “خوب” یا “خیلی خوب “و یا “اوم” به او این پیام را برسانید که او به نکته‌های جالب و مفیدی اشاره‌کرده است.
وقتی ما به تفاوت‌های زن و مرد پی می‌بریم بیشتر برای ارائه چیزهایی که همسرمان نیاز دارد برانگیخته می‌شویم.

همسران بسیاری که رابطه زناشویی را متوقف کرده بودند وقتی با این روش غیر تهدیدآمیز به نیاز همسر خود پی بردند دوباره شروع به لذت بردن از رابطه زناشویی‌شان کردند.

در این روش زن و شوهر به‌وسیله پی بردن به تفاوت‌هایشان بیشتر قادر خواهند بود که همدیگر را بشناسند و درنتیجه برای انجام کارهایی که رابطه زناشویی عالی را برای خودشان و همسرشان به ارمغان می‌آورد بیشتر برانگیخته می‌شوند.

هر زنی متفاوت است نه‌تنها زن‌ها و مردان متفاوت هستند بلکه هر زنی هم متفاوت از دیگری است.

نه‌تنها زنان متفاوت عمل می‌کنند بلکه بیشتر اوقات آن‌ها ممکن است تغییر کنند و دوباره بعد از مدتی به حالت اول خود برگردند.
برای اینکه مرد درک درستی از خواسته‌ها و نیازهای همسرش داشته باشد یک گفتگوی ساده می‌تواند نتایج
بزرگ و ماندنی به‌جا بگذارد.

ممکن است شوهر در حین رابطه زناشویی با همسرش متوجه شود چیزی یا بخشی از کار را درست انجام داده است ولی درست نمی‌دانست چه چیزی و چه بخشی از کار.

برای آنکه او مطمئن‌تر شود می‌تواند از همسرش بخواهد چنددقیقه‌ای در مورد بدنش به او توضیح دهد.
آن‌ها می‌توانند در مورد روش انجام‌شده و شانسی‌شان بدون آنکه تلاشی برای تحریک هم نمایند صحبت کنند.
ممکن است همسر شما کمی خجالت بکشد ولی شما به‌عنوان شوهر می‌توانید به او اطمینان دهید که این کار واقعاً به رابطه‌تان کمک خواهد کرد.
حتی سال‌ها بعد شوهر شما می‌تواند تک‌تک کلماتی که به او گفته‌اید را به یاد بیاورد. مردان با به دست آوردن درکی درست و روشن از چیزهایی که غالباً همسرانشان دوست دارند آرامش خواهند یافت.

درحالی‌که شوهران مجبور نیستند که برای ایجاد عشق به‌صورت مکانیکی و ماشینی عمل کنند و پیشنهادهای همسرشان را به‌عنوان احکام لازم‌الاجرا برای هر زمان و هر شرایطی به اجرا درآورند بااین‌حال همیشه آگاهی از ترجیح‌ها و خواسته‌های همسرشان اطمینان خاصی را برای ایجاد تجربه جدید به وجود آورد.

به‌این‌ترتیب شوهران متوجه می‌شوند هر موقع احساس کنند بعضی چیزها در رابطه‌شان مؤثر و کارا نیست می‌توانند برگردند و آنچه همسرشان دوست دارد انجام دهند.
این نوع اطمینان به مرد در دست یافتن به آرامش در رابطه جنسی کمک کرده و به‌راستی به او در خلاق‌تر و خودجوش‌تر بودن کمک می‌نماید.
کتاب عشق

یکی دیگر از تکنیک‌ها برای صحبت کردن درباره رابطه زناشویی کتاب عشق نام دارد به این شکل که

زن در پاسخ به درخواست شوهرش بگوید: “تو کتابی به‌منظور ایجاد عشق و لذت برای من می‌خواهی؟ “
در این موقع شوهر لبخند می‌زند و می‌گوید: ” بله”

در خلوت اتاق‌خوابشان زن در مورد بعضی از جاهایی که دوست دارد لمس شود و بعضی روش‌های لمس برای شوهرش صحبت می‌کند. سپس به روش آموزشی به شوهرش نشان می‌دهد زن تلاش نمی‌کند خودش را تحریک کند فقط حرکت صحیح و درست را نشان می‌دهد. سپس شوهر بعد از نگاه کردن وقتی مطمئن شد که درست یاد گرفته است حرکات را تکرار می‌کند.
اگر هر زمان در زندگی مشترک زن و شوهر یک رابطه عالی را تجربه کردند شوهر می‌تواند دوباره از همسرش درباره چیزها و حرکاتی که بیشتر موردعلاقه‌اش است بپرسد.
همچنین اگر شوهر چیز خاصی را خواست که همسر دوست ندارد به‌جای اینکه وارد جزییات شود فقط باید مدتی مکث کرده و فکر کند چگونه می‌تواند نظر و عقیده خود را به نحوی زیبا برای شوهرش بیان کند.

توجه به این نکته می‌تواند شنیدن بازخورد منفی را راحت‌تر کند به این منظور همسر می‌تواند بگوید: ” خوب بود” یا ” واقعاً درست بود” ولی لذت چنانی نداشت در این حالت شوهر این پیام واضح را دریافت می‌کند که رابطه عالی نبوده است.

اگر بعضی از اعمال برای زن لذت‌بخش نباشد می‌تواند بگوید:”من الان زیاد به آن فکر نمی‌کنم “.

این‌گونه توضیحات ملایم و مهربانانه شرایطی را برای شوهر به وجود خواهد آورد بعداً اگر تمایل به رابطه زناشویی داشت بازهم به‌راحتی درخواست بدهد.
وقتی گاه‌گاهی شوهر از همسرش بپرسد که در رابطه زناشویی‌مان چه دوست داری؟ ” با این کار به او اجازه می‌دهد که تغییرها و علایق جدیدش را به آگاهی آورده و درباره آن با شوهرش صحت کند.

همچنین به‌این‌ترتیب زن نیز کارهایی را انجام خواهد داد که شوهرش دوست دارد.

زمانی که شما می‌خواهید رابطه داشته باشید چندان عاشقانه نیست که از همسرتان بپرسید چه چیزهایی را دوست دارد بهتر است گفتگو بعد از رابطه یا زمانی که قصد ندارید فوراً بعدازآن رابطه داشته باشید باشد.
بهترین زمان برای صحبت در مورد رابطه زناشویی وقتی است که رابطه خوبی داشته‌اید. این نوع مکالمات نباید خیلی جدی و مستقیم باشد بلکه باید اندکی شوخی به همراه داشته باشد.

احتمالاً به این موضوعات هم علاقه مند خواهید بود نوشته‌های دیگر از این نویسنده

تا حالا فقط 1 نظر نوشته شده، شما نفر دوم باشید

  1. مهتاب می گوید

    خیلی مطالب کاربردی و خوبی بود مطمئنم با انتشار مقالات بیشتری از شما اگاهی جوانان بیشتر شده و مشکلات زناشویی کمتر می شود .ممنون از مطالب مفیدتون .

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید